W sobotę 27 czerwca w Centrum Konferencyjnym "Zielna" w Warszawie (ul. Zielna 37, sala wystawowa) odbędzie się konferencja "Bezpieczeństwo pracy a atrakcyjność polskiego rynku dla cudzoziemców", podsumowująca roczny projekt integracji obywateli państw trzecich na polskim rynku pracy "Bezpieczna praca w Polsce". Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Fundacją "Nasz Wybór" oraz Krajowym Punktem Kontaktowym Europejskiej Sieci Migracyjnej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Patronat medialny nad spotkaniem objął portal HRStandard.pl.

Pomimo dynamicznie rosnącej skali zatrudnienia obywateli państw trzecich na przestrzeni ostatnich lat, Polska pozostaje w gronie państw OECD o najniższym udziale cudzoziemców w rynku pracy. Rosnące zainteresowanie polskich pracodawców zatrudnianiem obcokrajowców przyczynia się jednocześnie do większej liczby nieprawidłowości i nadużyć, związanych bardzo często z nieuregulowanym wykonywaniem pracy.
 
Celem spotkania jest debata na temat wpływu bezpieczeństwa i legalności zatrudnienia na atrakcyjność polskiego rynku pracy dla cudzoziemców. Zostanie omówione znaczenie promocji znajomości procedur pobytu i pracy w Polsce, a także sposoby kontroli przestrzegania tych procedur przez pracowników i pracodawców. Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni przedstawiciele instytucji rynku pracy, pracodawcy oraz migranci podejmujący pracę w Polsce.
 
W trakcie spotkania zostaną przedstawione wyniki trwającego 12 miesięcy projektu „Bezpieczna praca w Polsce”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich.
 
Początek spotkania jest planowany na godzinę 10, rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 9:30.
 
 
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, do udziału zapraszamy migrantów, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne. Wszystkich chętnych prosimy o uprzednie potwierdzenie udziału telefonicznie (tel. 535 888 815) lub drogą mailową (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). 
 

Chcesz dowiedzieć
się więcej?

 

Zadzwoń:
+48 727 819 819
+48 727 811 119

Lub napisz:
porady@bezpiecznapraca.info.pl
kontakt@bezpiecznapraca.info.pl